11:47 19 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

ترکشهای ناشی از انفجار یک فروند هواپیمای بدون سرنشین به فرودگاه أبها اصابت کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، ترکشهای ناشی از انفجار یک فروند هواپیمای بدون سرنشین به فرودگاه أبها اصابت کرد. این ترکش‌ها در پی هدف قرار گرفتن یک فروند هواپیمای بدون سرنشین انفجاری انصارالله یمن توسط سیستم دفاع هوایی عربستان به فرودگاه أبها اصابت کرده است.

در این حادثه به کسی آسیبی وارد نشده است.ائتلاف سعودی علیه یمن نیز با انتشار یک بیانیه از رهگیری و منهدم کردن یک فروند هواپیمای بدون سرنشین یمنی در آسمان أبها خبر داده است. رسانه‌های سعودی همچنین از منهدم کردن یک قایق متعلق به انصارالله یمن در جنوب دریای سرخ خبر دادند. انصارالله یمن هنوز در این زمینه اظهار نظر نکرده است.

مناقشات نظامی و سیاسی در یمن میان دولت و مبارزان حوثی از جنبش شیعه "انصار الله" از سال 2014 ادامه دارد. از مارچ 2015، ائتلاف نظامی کشورهای عربی به رهبری عربستان سعودی، از دولت یمن به رهبری عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مورد قبول جامعه بین المللی حمایت می کند. در دسامبر 2018، طرفین درگیری در یمن برای اولین بار در طی چند سال، تحت حمایت سازمان ملل متحد در سوئد پای میز مذاکره نشستند. طی این نشست تعدادی موافقتنامه مهم، به ویژه در مورد مبادله زندانیان، آتش بس در شهر بندری حدیده در کنار دریای سرخ و تحت کنترل سازمان ملل درآمدن این شهر حاصل شد. به نظر می رسد ، ایران از حوثی هایی که صنعا پایتخت یمن و بخش قابل توجهی از کشور را تحت کنترل دارند ، پشتیبانی می کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر