23:54 18 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 40
ما را در دنبال کنید

صدر اعظم آلمان گفته است که بدون در نظرداشت تحریم‌های امریکا بالای جریان شمالی 2، خط لوله ساخته می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک، انگلا مرکل نخست وزیر آلمان اعلام کرده است که علی رغم تحریم‌های ایالات متحده امریکا پروژه پروژه نورد استریم – 2 تکمیل خواهد شد.


در اعلامیه خانم مرکل آمده است: "دولت آلمان قصد دارد ساخت خط لوله گاز Nord Stream 2 را علی رغم مخالفت آمریکا به پایان برساند."
گفتنی است که مجلس نمایندگان امریکا چندی پیش قطعنامه تحریم پروژه نورد استریم 2 را تصویب کرده بود. مجلس سنا با 86 رای موافق در برابر 8 رای مخالف آن را تصویب کرد. این قطعنامه برای اجرایی شدن باید به تایید دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا که از مخالفان سرسخت پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا است گذاشته شد.
نورد استریم 2 دومین خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا است که با مخالفت شدید امریکا مواجه است. واشنگتن در حالی که مدعی است اروپا با این اجرای این طرح بیش از پیش به روسیه وابسته می‌شود، در نظر دارد گاز خود را به اروپایی‌ها بفروشد.
شرکت دولتی روسیه گازپروم در پشت پروژه خط لوله قرار دارد که نیمی از کل هزینه‌های برنامه ریزی شده 9.5 میلیارد یورویی آن را تأمین می کند. نیمی دیگر نیز توسط پنج شرکت انرژی اروپا از جمله وینترشال دئا، OMV، یونیپر، رویال داچ شل و انجی تأمین می‌شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر