22:38 18 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک نشریه آمریکایی در گزارشی هواپیمای نظامی Tu-160 را خطرناکترین جنگنده روسیه عنوان کرد.

به گزارش اسپوتنیک، کارشناس نظامی پیتر بوتوفسکی در مقاله خود در نشریه آمریکایی Aviation Week & Space Technology بیان داشت که هواپیمای نظامی استراتژیک موشک انداز مافوق صوت Tu-160 خطرناک‌ترین هواپیمای نظامی در روسیه است.

نویسنه این مقاله هواپیمای Tu-160 را بزرگترین هواپیمای نظامی جهان می نامد. بوتوفسکی با اشاره به ویژگیهای جنگنده بمب افکن  روسیه خاطر نشان می‌سازد که بعد از مدرنیزاسیون آینده این جنگنده با موشکهای X-BD مجهز خواهد شد و این امر برد پرواز هواپیما را افزایش خواهد داد.

کارشناس یادآوری می کند که نیروهای هوا- فضای روسیه هم اکنون 17 فروند هواپیمای Tu-160 حامل موشک ها را در اختیار دارد، اما در سال 2018 وزارت دفاع روسیه قراردادی را برای تهیه ده بمب افکن دیگر تا سال 2027 امضا نموده است.

بوتوفسکی همچنین به مشارکت جنگنده های راکتی روسیه در مبارزه با تروریسم در سوریه و همچنین پروازهای Tu-160 به ونزوئلا و آفریقای جنوبی اشاره می کند.

Tu-160 یک هواپیمای حامل موشک های استراتژیک مافوق صوت با بال هندسی متغیر است. این هواپیما برای بین بردن اهداف با سلاحهای هسته ای و معمولی در مهمترین مناطق جغرافیایی نظامی دوردست و عمق جبهات در عملیات های  نظامی طراحی شده است.

بمب افکن سوپر سونیک Tu-160 که قابلیت حمل سلاح هسته‌ای را نیز دارد اواخر دوره شوروی معرفی شد و از آن زمان در نیروی هوایی روسیه فعالیت داشته است.

این بمب‌افکن پس از مدرنیزاسیون، به تجهیزات ارتباطی و هوانوردی جدیدی مجهز شده که عبارت از کنترل و فرماندهی جدید و پایگاه‌های راداری و جنگ الکترونیکی می‌باشد و به کمک این تجهیزات توان رزمی این بمب‌افکن دو برابر شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر