07:14 01 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور بلاروس در دیدار با نخست وزیر روسیه گفته است که اظهارات مرکل درباره مسمومیت ناوالنی جعلی است.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس امروز پنجشنبه (3، آگوست) اعلام کرد، شنیده های بلاروس حاکی از آن است که اظهارات مرکل درباره مسمومیت ناوالنی از چهره های برجسته اپوزیسیون روسیه "جعلی" است.

لوکاشنکو در دیدار با میخائیل میشوستین نخست وزیر روسیه اظهار داشت که اظهارات آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در مورد "مسمومیت" ناوالنی جعلی است. بلاروس آماده است که اطلاعات بدست آمده را برای سرویس های اطلاعاتی روسیه ارسال کند.

کابینه آلمان در واکنش به اظهارات رئیس جمهور بلاروس گفت: "اظهارات آقای لوکاشنکو مطابق با واقعیت نیست. دیروز صدراعظم، وزیر امور خارجه و وزیر دفاع نظرات خود را در مورد مسمومیت ناوالنی بیان کردند. چیزی برای اضافه کردن وجود ندارد".

 دولت آلمان روز گذشته اعلام کرد که بر اساس نتایج متخصصان یک آزمایشگاه نظامی در این کشور، الکسی ناوالنی از شخصیت های اپوزیسیون روسیه با عنصری از گروه سم اعصاب "نوویچوک" مسموم شده است.

 این در حالی است که وزارت خارجه روسیه گزارش های آلمان درباره ناوالنی را بی اساس دانسته است.

قابل یادآوری‌ست، 20 آگوست الکسی ناوالنی از چهره های اپوزیسیون روسیه در راه بازگشت از شهر تومسک به مسکو در هواپیما دچار کسالت شد و به همین دلیل هواپیما ناچار به فرود اضطراری در شهر اومسک شد. سخنگوی ناوالنی از احتمال مسمومیت وی سخت گفت، اما بیمارستان اعلام کرد، که مسمومیت می تواند تنها یکی از دلایل احتمالی وضعیت وی باشد. ناوالنی از آن زمان در کما بوده و برای معالجه به آلمان منتقل شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر