16:57 24 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

 شمار دچار شدگان به ویروس کرونا در این امریکا بیش ازچهل‌وچهار هزار نفر در بیست‌وچهار ساعت گذشته افزایش داشته است.


به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، همزمان با هشدارهای مکرر مسئولان درمانی مختلف در امریکا درباره افزایش سریع شمار دچار شدگان به ویروس «کووید۱۹» در این کشور، شمار دچار شدگان روزانه در ایالات متحده همچنان رو به افزایش است. 

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های امریکا به صورت مجموع از شناسایی ۴۴,۵۰۷ بیمار کرونایی گزارش شده است.

بر پایه این گزارش، طی یک روز گذشته نیز ۱,۰۹۴ امریکایی بر اثر دچار شدن به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بدین ترتیب، شمار کل دچار شدگان به ویروس کووید۱۹ در امریکا به ۶,۳۳۵,۲۴۴ نفر و شمار قربانیان بر اثر این بیماری به ۱۹۱,۰۵۸ تن افزایش یافت.

آمار وبگاه ورلدامتر مقداری از آمار دانشگاه «جانز هاپکینز» از شمار دچار شدگان و جان‌باختگان بیشتر است و دلیل آن نیز عدم اعلام آمار از سوی برخی ایالت‌های امریکا از جمله نیویورک به «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری» این کشور موسوم به CDC است که به تبع در سایت جانز هاپکینز نیز درج نمی‌شود.

این در حالی است، که سازمان سی‌دی‌سی چندی پیش اعلام کرد نتایج تست پادتن ویروس کرونا در حد فاصل اواخر ماه مارس تا اوایل ماه می نشان می‌دهد، شمار مبتلایان این ویروس در امریکا شاید ۱۰ برابر آمارهای رسمی باشد.

یادآوری می کنیم، که نمودار دچار شدگان و جان باختگان ویروس کرونا در حالی شیب صعودی تندی به خود گرفته که روز شنبه تعداد کسانی که در جهان به این بیماری دچار شدند به ۲۶ میلیون و پانصد هزار نفر نزدیک شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر