07:16 01 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه روسیه گفت که مسکو در خصوص موضوع ناوالنی چیزی برای پنهان کردن ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه اظهار داشت، مسکو در خصوص موضوع ناوالنی چیزی برای پنهان کردن ندارد و مسکو تاکنون اطلاعات مشخصی در این باره از سوی آلمان دریافت نکرده است.

لاوروف در این راستا در نشست خبری امروز پس از پایان کنفرانس بریکس گفت: "ما هیچ چیزی برای پنهان کردن نداریم. هنگامی که الکسی ناوالنی در هواپیما دچار کسالت شد، اقدامات فوری برای فرود هواپیما انجام شد، یک آمبولانس در فرودگاه منتظر وی بود و فورا وی را به بیمارستان منتقل کرد. در بیمارستان دستگاه تنفس مصنوعی به وی وصل شد و سایر اقدامات لازم صورت گرفت. الکسی ناوالنی حدود دو روز را در بیمارستان سپری کرد، و طی این مدت دائما از ما خواسته می شد، آنچه که رخ داده را شرح دهیم".

در پایان لاوروف افزود: "تاکنون اطلاعات مشخصی در این باره از سوی آلمان دریافت نکرده ایم. همه چیز طبق سناریوهای پیشین پیش می رود: از تریبون های عمومی متهم می شویم و سپس درخواست رسمی ما مبنی بر استفاده از توافقات کمک های حقوقی و ارائه اطلاعات در پاسخ به سوالاتمان بی جواب می ماند".

قابل یادآوری‌ست، 20 آگوست الکسی ناوالنی از چهره های اپوزیسیون روسیه در راه بازگشت از شهر تومسک به مسکو در هواپیما دچار کسالت شد و به همین دلیل هواپیما ناچار به فرود اضطراری در شهر اومسک شد. سخنگوی ناوالنی از احتمال مسمومیت وی سخت گفت، اما بیمارستان اعلام کرد، که مسمومیت می تواند تنها یکی از دلایل احتمالی وضعیت وی باشد. ناوالنی از آن زمان در کما بوده و برای معالجه به آلمان منتقل شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر