16:32 21 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

جنگنده های روسی در نزدیکی مرزهای روسیه، بمب افکن هسته ای آمریکا را رهگیری کردند.

به گزارش اسپوتنیک، مرکز کنترل دفاع ملی روسیه اعلام کرد، هشت جنگنده سوخو-27 . سوخو-30  بمب افکن های بوئینگ B-52H Stratofortress را بر فراز دریای سیاه رهگیری کردند.

گزارش شده است که هواپیماهای نظامی آمریکایی به مرز روسیه نزدیک شده اند. هواپیمای B-52H یک بمب افکن است که توانایی حمل سلاح هسته ای را دارد.

پیش از این پورتال نظارتی PlaneRadar گزارش داده بود که هواپیماهای نیروی هوایی ایالات متحده پایگاه فیرفورد را ترک کرده و از هلند، آلمان و لهستان عبور کردند و سپس از طرف اوکراین به کریمه نزدیک شدند. فاصله تا مرز های روسیه 25 کیلومتر بوده است.

اخیراً فعالیت هواپیماهای شناسایی خارجی در نزدیکی روسیه به شدت افزایش یافته اس و مسکو همواره جنگنده های خود را برای رهگیری آنها به پرواز در می آورد.

ولادیمیر ژاباروف، سناتور روس اعلام کرد که خدمه داخلی آماده هستند تا در صورت نیاز، اقدامات هواپیماهای خارجی را سرکوب کنند. مسکو بارها تأکید کرده که چنین رفتاری تنش بیشتری در روابط دو کشور ایجاد می کند و واشنگتن را به دست کشیدن از این پروازها فراخوانده است. مقامات آمریکایی این درخواست را رد کردند.

پیش از این مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه، از شناسایی و رهگیری هواپیمای نیروی هوایی ناروی در نزدیکی مرزهای روسیه بر فراز دریای بارنتز خبر داده بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر