جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور بلاروس، نسخه کامل ضبط مکالمات مقامات آمریکایی وآلمانی درباره ناوالنی را به الکساندر بورتنیکوف، مدیر سازمان امنیتی روسیه تحویل داد.

به گزارش اسپوتنیک، به گفته رومان بابائیان، سردبیر ایستگاه رادیویی مسکو تالک، که در مصاحبه با رئیس جمهور بلاروس حضور یافته بود، الکساندر لوکاشنکو نسخه کامل ضبط را به الکساندر بورتنیکوف، مدیر سازمان امنیتی روسیه تحویل داد.

رئیس جمهور بلاروس الكساندر لوكاشنكو گفت كه قطعه منتشر نشده ای از ضبط مذاكرات بین لهستان و آلمان در مورد الكسی ناوالنی رهبر مخالفان  روسیه وجود دارد. سردبیر ایستگاه رادیویی " مسکو تالک" رومن بابائیان اعلام کرد ، که وی در 8 سپتامبر در مصاحبه با رهبر بلاروس شرکت کرد.

به گفته باباایان ، لوكاشنكو  نسخه كامل ضبط را به الكساندر بورتنیكف ، مدیر سازمان امنیتی روسیه تحویل داد.

وی گفت: "ما تمام این مکالمه را داریم ، آیا دوست دارید گوش دهید. البته که این کار را می کنیم ، بیایید گوش کنیم!"

وی در گفتگو با رئیس جمهور بلاروس گفت که این نسخه را به رئیس سازمان امنیتی روسیه تحویل داده است.

لوكاشنكو: قصد ندارم از کشور فرار کنم
© Sputnik / The Press Service of the President of the Republic of Belarus

ناوالنی پس از مسموم شدن در هواپیما در 20 آگست در شهر اُمسک روسیه بستری شد؛ بر اساس نتایج معاینات، پزشکان این شهر تشخیص اصلی را اختلال متابولیک نامیدند که باعث افت شدید قند خون شد. علت دقیق آن هنوز مشخص نیست، اما طبق گفته پزشکان شهر اُمسک، هیچ سمی در خون و ادرار ناوالنی یافت نشد. بعداً وی با هواپیما به آلمان برای درمان منتقل شد.

هفته گذشته، دولت آلمان با استناد به پزشكان ارتش اعلام كرد كه ناوالنی با ماده ای از گروه مأموران جنگ سمی نوویچوک مسموم شده است. در همین رابطه، كرملین اظهار داشت كه برلین نتیجه گیری خود را به مسكو اطلاع نداده و وزارت امور خارجه روسیه تأكید كرده است كه روسیه منتظر پاسخ آلمان برای درخواست رسمی در مورد این وضعیت است. در روز بستری شدن ناوالنی، دادستانی و پلیس شروع به بررسی های خود کردند.

سفارت روسیه در برلین گفت كه آنها انتظار دارند طرف آلمانی هرچه سریعتر به درخواست دادستانی كل روسیه در تاریخ 27 آگست برای كمک حقوقی در پرونده ناوالنی پاسخ دهد

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر