07:43 19 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

رئیس‌جمهور ایالات متحده امریکا بار دیگر از مسوولیت بالا بودن میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در امریکا امتناع ورزید.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا بار دیگر از مسوولیت بالا بودن میزان مرک و میر ناشی از ویروس کرونا در امریکا امتناع ورزید، او اطمینان دارد که اگر اقدامات دولت او نبود، «میلیون‌ها نفر می‌مردند».

آقای ترامپ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: فکر می‌کنیم اگر ما این کار را که انجام دادیم نمی‌کردم، میلیون های نفر می‌مردند. ما این کشور را بستیم، ما این کار را خیلی موثر انجام دادیم، ما در مورد این بیماری وحشتناک با بقیه جهان یکجا خبر شدیم.

او افزود: من فکر می‌کنم که ما از هر موقعیتی کار خارق‌العاده‌ای را انجام دادیم. ما اصلاً نباید کسی را از دست می‌دادیم، اما چین چیز را منتشر کرد که نباید می‌کرد، از چین خارج شد و به  اروپا و سراسر جهان گسترش پیدا کرد.

باب وودوارد، روزنامه‌نگار معرف واشنگتن پست در کتاب جدیدش به نام «خشم» نوشته است که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور امریکا اعتراف کرد که می‌دانست ویروس کرونا خطرناک است، در حالی که بارها و بارها جدی بودن آن را نادیده گرفت. در بخشی از کتاب وودوارد آمده است که ترامپ نمی‌خوانست وحشت را در کشور ایجاد کند.

طبق معلومات دانشگاه جان هاپکینز، در سراسر امریکا 6 میلیون 334 هزار نفر به بیماری همه‌گیر کرونا مبتلا شده اند و کرونا تاکنون جان 189.9 هزار نفر را گرفته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر