21:08 22 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک نشریه آمریکایی در گزارشی از نگرانی ایالات متحده نسبت نزدیکی میان روسیه و چین سخن گفته است.

به گزارش اسپوتنیک، کارشناس آمریکایی داگ بانداو در مقاله‌ای برای نشریه National Interest می‌نویسد: تقویت روابط بین روسیه و چین تهدیدی بزرگ برای ایالات متحده است.  

 به گفته وی، پس از آغاز جنگ اقتصادی غرب علیه روسیه ، پکن و مسکو روابط خود را به سطح بالاتری تقویت نمودند.

همزمان، نزدیکی هرچه بیشتر میان دولت های دو کشور ادامه دارد. در آگست امسال، شی جین پینگ رهبر چین از روسیه و چین خواست "با سلطه آمریکا و یک جانبه گرایی مخالفت کنند".

بانداو در این مورد گفت؛ "شما خود می توانید حدس بزنید كه منظور او چه بوده است." 

نویسنده این نشریه به روابط فزاینده نزدیک بین دولت ها در حوزه نظامی اشاره می‌کند. روسیه و چین با هم ، وزنه تعادل قابل توجهی برای جاه طلبی های ایالات متحده هستند.

وی گفت: "اکنون حتی حامیان سرسخت برتری بی نظیر آمریکا نیز از همکاری دومین اقتصاد بزرگ جهان و دومین ارتش قوی جهان نگران هستند.

باندو ابراز عقیده كرد كه رهبران آمریكا باید با سیاستمداران روسی پشت میز مذاكره بنشینند و به دنبال سازشهایی باشند كه مناسب هر دو طرف باشد. به عنوان مثال ، ایالات متحده ممکن است پایان عصر گسترش ناتو را اعلام کند. با این حال ، کارشناس معتقد است که هدف واشنگتن نباید این باشد که روسیه متحد آمریکا شود، بلکه هدف، جلوگیری از متحد شدن چین است.

 کارشناس در اخیر چنین نتیجه گیری كرد: "سیاستمداران آمریكایی باید بدانند كه روسیه منافع خاص خود را دارد و بدون توجه به خواست واشنگتن آنها را دنبال خواهد كرد."

 در پایان این مقاله، متخصص می‌افزاید: ایالات متحده و اروپا باید برای برقراری یك رابطه متمدن و شریك با روسیه تلاش كنند ، زیرا چنین رویكردی از نظر تقویت امنیت ایالات متحده سود بیشتری نسبت به جنگ سرد دیگر خواهد داشت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر