04:19 02 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه به از سرگیری آزمایشات واکسین AstraZeneca واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، کریل دیمیتریف، رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه می‌گوید که ما خوشحالیم که AstraZeneca تحقیقات خود را از سر گرفته و به سمت جلو پیش می‌روند.

شرکت داروسازی AstraZeneca روز شنبه اعلام کرد که با موافقت مقامات صحی بریتانیا آزمایش واکسین تولیدی خود علیه ویروس جدید کرونا را از سر گرفته است.

این شرکت که با همکاری دانشگاه آکسفورد آزمایش واکسین تولید شده خود را آغاز کرده بود روز ششم سپتمبر به دنبال بروز علائم بیماری در یکی از افرادی که واکسن به او تزریق شده بود آزمایش آن را متوقف کرد.

آقای دیمیتریف افزود: با این حال، تعلیق آنها، وقتی که تمام کشورها هنگام انتخاب واکسین منحصراً روی پلتفرم‌های جدید تأیید نشده خواه یک ناقل آدنوویروس میمون و یا فناوری آران‌ای پیام‌رسان تمرکز دارند، به وضوح یک رویکرد غلط را نشان می‌داد.

او اضافه کرد که بارها و بارها در مورد خطرات بالقوه فناوری‌های جدید و همچنین وجود یک بستر خوب مطالعه شده بر اساس ناقلین آدنوویروس انسانی که اثبات شده، موثر و بی خطر هستند، صحبت کرده‌ایم.

رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه گفت: با این حال، در امریکا و اروپای غربی، بستر اثبات شده ناقلین آدنوویروس انسانی تنها 15 درصد از کل حجم واکسین‌های خریداری شده را تشکیل می‌دهد. این وضعیت صحت رویکرد تعدادی از شرکت های دارویی را که خطرات واکسین‌های خریداری شده را به‌طور کامل به سمت کشورهای خریدار سوق می‌دهند، زیر سوال می‌برد. روسیه از آنجا که ایمنی و کارآیی سیستم آدنوویروس انسانی، از جمله در واکسین «اسپوتنیک وی» را مشاهده می‌کند، از این روش پیروی نخواهد کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر