01:33 30 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

بر اساس گزارش‌ها، کوریای شمالی پنج کارمند وزارت اقتصاد را پس از آنکه سیاست‌های رهبری این کشور را مورد انتقاد قرار دادند، اعدام کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه دیلی میل، گمان می‌رود که این مقام‌های حزب کمونیست کوریای شمالی 30 جون سال جاری میلادی و پس از آن به دست جوخه اعدام سپرده شدند که درباره سیاست‌های اقتصادی رژیم سخن گفتند.

گفته می‌شود جزئیات گفتگوی آنها به روسایشان گفته شد، سپس آنها را به نشستی احضار کردند و آنها توسط پولیس مخفی دستگیر شدند.

این پنج مرد که در مهمانی شام حزب حضور داشتند به صورت علنی درباره اقتصاد «ایستا و راکد» در کوریای شمالی و ضرورت اصلاح صنعتی صحبت کرده بودند.

بر اساس گزارش دیلی ان.کی، این کارمندان درباره این مساله صحبت کردند که ضرورت دارد کوریای شمالی به دنبال همکاری مشترک خارجی برای غلبه بر تحریم‌های تجاری باشد.

این روزنامه همچنان نوشت، به روسای وزارت اقتصاد به همراه کیم جونگ اون، رهبری کوریای شمالی درباره این اظهارات گفته شد و سپس مقام‌ها تحقیقاتی را آغاز کردند. بعد از آن، این کارمندان به نشستی احضار، دستگیر و مجبور به اعتراف به تضعیف کشور شده و در نهایت اعدام شدند. همچنان خانواده‌های این افراد به یک اردوگاه سیاسی منتقل شده‌اند که محل اسکان مخالفان سیاسی در کوریای شمالی است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر