03:05 03 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

گروه تروریستی جبهات النصره بر سه منطقه رهایشی در ادلب سوریه، حملات انجام داده است.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر گرینکویچ، معاون رئیس مرکز روسی آشتی طرف های درگیر در سوریه اعلام کرده است که تروریستان النصره خانه‌های مسکونی در منطقه حلب شهر ادلب بمباران کردند.
گرینکویچ گفت: "مناطق مسکونی «ارناس»، «بالا» در شهرهای حلب و ادلب از سوی تروریستان مورد هدف قرار گرفتند."
این درحالیست که روز گذشته ستاد کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه با انتشار بیانیه‌ای، گزارشی از عملیات‌های خود در ولایت های ادلب و حلب واقع در شمال غرب و شمال این کشور ارائه کرد.
ارتش سوریه تأکید کرد، که در این عملیاتهای دستاوردهای خوبی کسب کرده و نیروهای ارتش از شرق ولایت ادلب با نیروهای سوری که از سمت حلب در حال پیشروی بودند، دست دادند.
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ضمن نقل این بیانیه گزارش داد، که نیروهای سوری موفق شده‌اند بیش از 600 کیلومتر مربع را آزاد کنند و کنترل ده‌ها شهرک، روستا و ارتفاع راهبردی را به دست بگیرند.
از جمله مناطق آزاد شده می‌توان به «خان السبل، کفربطیخ، جوباس، النیرب، تل مردیخ، کفرعمیم، افس، سراقب، تل التباریز، محاریم، جامعة إیبلا، رسم العیس، الشیخ أحمد، زمار،حویر العیس، تل باجر، رسم الصهریج ،تل طوقان، جزرایا، خان طومان، خلصة، القراصی، زیتان، الشیخ إدریس، الریان، لوف و العیس» اشاره کرد که اهمیت بیشتری نسبت به سایر مناطق آزاد شده دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر