جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

نشریه « نشنال اینترست» معتقد است، جنگنده های قدیمی سو -27 شوروی- روسی، پس از مدرنیزاسیون، هنوز هم سلاحی مرگبار هستند که ناتو باید از آن خوف داشته باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشنال اینترست، جنگنده های قدیمی شوروی– روسیه «سوخوی -27» بعد از مدرنیزه شدن همچنان یک سلاح مرگبار باقی می‌ماند که ناتو باید از آن بترسد.

مطابق با نوشته منتشره در مجله نامبرده، جنگنده «سوخوی «سو -27» از «سوخوی-35 اس» ارزان تر است ،اما « سوخوی -30» برای انجام وظایف رزمی از خصوصیات بهتری برخوردار است.

جنگنده «سوخوی -27» از جمله دارای رادار چند حالته Н035 «است که در «سو -35» هم مورد استفاده قرار گرفته است. افزون بر آن، جنگنده «سوخوی -27» مجهز به موتورهای جدید است که امکان حمل تعداد بیشتر سلاح را ممکن می سازد که اکنون 12 سلاح است. اضافه بار تسلیحاتی این جنگنده  3 تن می باشد.

در ماه اگست، سرگی شویگو وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای مسلح روسیه تا پایان سال جاری قصد دارد توافق دریافت 46 جنگنده «سوخوی -30 اس ام2 و یاک-130» را به امضا برساند.

شایان ذکر است که سوخو 27 دارای برد پروازی استثنایی، قابلیت حمل مهمات بالا و چابکی فوق‌العاده‌است و توانایی انجام مانورهای دشوار همانند کبرا و کولبیت را داراست. جنگندهٔ سوخو 27 اغلب در نقش «ماموریت‌های برتری هوایی» به‌کار گرفته می‌شود، اما قادر است در اغلب مأموریت‌های رزمی دیگر نیز شرکت کند.

یکی از وظایفی که برعهدهٔ سوخوی 27 گذاشته شده‌بود، حمله به هواپیماهای پشتیبانی‌کننده عملیات‌های هوایی سازمان ناتو، نظیر هواپیماهای سوخت‌رسان و فرماندهی و هشدار زودهنگام (آواکس) بود. برنامه‌ریزان نظامی شوروی، بر این مسئله واقف بودند که نیروهای ناتو، توانایی‌های شایان سوخوی 27 را در نظر گرفته‌اند و بدین جهت، می‌دانستند که حملهٔ همه‌جانبهٔ هوایی آن‌ها، توسط این جنگندهٔ جدید، بسیار محدود خواهد شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر