01:38 19 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک مقام امنیتی ارشد آلمان گزارش داد، الکسی ناوالنی، چهره سرشناس روس قصد دارد به روسیه بازگردد و به فعالیت‌هایش ادامه دهد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، روز دوشنبه بیمارستان " Charite " در برلین اعلام کرد، وضعیت ناوالنی که بعد از بیمار شدن در روسیه برای درمان به آنجا منتقل شد، رو به بهبود است و او دیگر از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده نمی‌کند و می‌تواند از تخت خارج شود.   

این مقام آلمانی که خواست نامش فاش نشود، به نیویورک‌ تایمز گفت: او قصد ندارد در آلمان در تبعید بماند. او می‌خواهد به وطنش روسیه بازگردد و به فعالیت های سابق خود ادامه دهد. او کاملا از وضعیت خودش مطلع است، او کاملا می‌داند که چه اتفاقی رخ داده است و کاملا آگاه است که در کجا به سر می‌برد.

روزنامه اشپیگل آلمان پنج‌شنبه گذشته اعلام کرد که ناوالنی کاملا به هوش آمده است.

 الکسی ناوالنی در تاریخ 20 آگست در جریان یک پرواز داخلی در روسیه بیمار شد. پس از فرود اضطراری آن هواپیما، او در ابتدا در شهر اومسک سیبری تحت درمان قرار گرفت. دو روز بعد، به محض آنکه پزشکان اطمینان حاصل کردند که او می‌تواند پرواز داشته باشد، به بیمارستان Charite آلمان برای درمان منتقل شد.

به دنبال آن دولت آلمان اعلام کرد، پزشکان آثاری از یک عامل اعصاب از گروه نوویچوک در بدن او یافته‌اند. مسکو با رد ادعاهای برلین تاکید کرد که پزشکان روس هیچ نوع ماده سمی در بدن ناوالنی پیدا نکردند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر