13:04 25 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مقامات در یونان پس از آنکه اردوگاه پناهجویان «موریا» در جزیره لسبوس آتش گرفت، تصمیم گرفتند پناهجویان را به کمپ جدید انتقال دهند.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه محلی خارتمیرینی گزارش داده است که پولیس این کشور عملیاتی را به روز پنجشنبه (17 سپتمبر) برای انتقال پناهجویان به کمپ کارا تیپ، آغاز کرده است.
بزرگ‌ترین اردوگاه پناهجویان در جزیره لسبوس یونان که 70 درصد ساکنان این اردوگاه پناهجویان افغان هستند به صورت کامل به تاریخ (9، سپتمبر) در آتش سوخت.


درپی این آتش سوزی روز گذشته آتن نیوز گزارش داده بود که شش جوان افغان به شمول دو خردسال در پیوند به آتش سوزی هفته گذشته در اردوگاه پناهجویان «موریا» در جزیره لسبوس یونان متهم شناخته شده اند و قرار است محاکمه شوند.
اخیراً ناآرامی‌هایی در این اردوگاه گزارش شده بود چرا که چند هفته پیش بعد از کشف اولین مورد ابتلا به کرونا این اردوگاه تحت قرنطینه قرار گرفت. چندی پیش مشخص شد که شمار مبتلایان به کرونا در این اردوگاه به 35 نفر افزایش پیدا کرده است. به‌نوشته رسانه‌های یونانی برخی مهاجران برای اینکه به این ویروس آلوده نشوند می‌خواستند از این اردوگاه فرار کنند.
از سوی هم مقامات در یونان نیز اعلام کرده بودند که آتش سوزی قصدی بوده است.
از سوی هم روز، چهارشنبه (16، سپتمبر)، نیز در نزدیکی اردوگاه محلی در جزیره ساموس آتش سوزی صورت گرفته است که بیش از 4700 نفر در آن زندگی می کنند.
سفارت افغانستان در یونان نیز اعلام کرد، که در پی آتش سوزی در کمپ پناهجویان یونان بیش از 8 هزار پناهجوی افغانستانی آواره شدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر