03:08 24 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

پارلمان اروپا اعلام کرده است که رئیس جمهور بلاروس را به عنوان رئیس قانونی دولت نمی‌شناسد.

به گزارش اسپوتنیک، پارلمان اروپا امروز 5شنبه (17سپتمبر) با رد نتایج انتخابات در بلاروس اعلام کرده است که الکساندر لوکاشنکو را به حثیت رئیس جمهور قانونی بلاروس نمی‌شناسد.


در متن قطعنامه مربوطه پس از جلسه عمومی پارلمان اروپا آمده است: ما تأکید می کنیم که پارلمان اروپا مطابق با موضع شورای اروپا، نتایج انتخابات ریاست جمهوری که در تاریخ 9 آگوست در بلاروس برگزار شد را رد می کند و الکساندر لوکاشنکو را به عنوان رئیس جمهور بلاروس به رسمیت نمی شناسد.
ناآرامی‌ها در بلاروس در اعتراض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در جریان است. انتخابات در این کشور 9 آگست برگزار شد و در آن الکساندر لوکاشنکو با کسب 80 درصد آرا پیروز اعلام شد. اما عده‌ای به ویژه «سوتلانا تیخانوفسکیا»، رقیب اصلی لوکاشنکو این نتیجه را نپذیرفتند و اعلام کردند در این انتخابات تقلب گسترده صورت گرفته است. بلافاصله کشور‌های غربی از جمله آمریکا و اتحادیه اروپا نیز صحت انتخابات بلاروس را زیر سوال بردند و آن را متقلبانه اعلام کردند.
اما لوکاشنکو ضمن رد اتهام تقلب انتخاباتی، تاکید کرد معترضان از خارج از کشور حمایت می‌شوند. او معتقد است که آمریکا در پس همه این اعتراضات قرار دارد و به دنبال وقوع انقلاب رنگی در بلاروس است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر