10:19 20 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزیر تجارت چین در واکنش به اقدام آمریکا در خصوص ممنوعیت پیام‌رسان‌های چینی تیک‌تاک و وی‌چت هشدار داد اگر آمریکا اشتباهات خود را تصحیح نکند پکن نیز تدابیری علیه واشنگتن اتخاذ خواهد کرد.

 وزارت تجارت چین از آمریکا خواسته از اقدامات زورگویانه و رویکرد اشتباه پرهیز کند و تاکید کرده در صورت اصرار آمریکا بر این روند، چین برای حفظ منافع قانونی شرکت‌های این کشور تدابیر لازم در پیش خواهد گرفت.

وزیر تجارت چین می‌گوید آمریکا "بدون هیچ مدرکی"، دو شرکت چینی یاد شده را منع کرده و اعتماد سرمایه گذاران بین‌المللی در فضای سرمایه‌گذاری آمریکا را خدشه‌دار کرده است.

در ادامه تنش‌ها بین پکن و واشنگتن، دونالد ترامپ قصد دارد تا از روز یک‌شنبه، دانلود پیام‌رسان‌های (WeChat) وی چت و (TikTok) تیک‌تاک را در آمریکا ممنوع کند.

ترامپ مالک تیک تاک را تحت فشار قرار داده بود تا عملیات این شبکه در ایالات متحده را به یک شرکت آمریکایی بفروشد.

تیک تاک نسبت به اقدام آمریکا ابراز «تأسف» کرده و اعلام کرد که به مقابله با «حکم اجرایی ناعادلانه» ترامپ ادامه خواهد داد. تیک تاک پیش‌تر از اقدام آمریکا شکایت کرده بود.

این اقدام، تازه‌ترین تصمیم دولت ترامپ برای مقابله با افزایش قدرت چین است. دولت ترامپ از آغاز فعالیت خود به جنگ تجاری با چین روی آورد و تعرفه‌های سنگینی بر واردات کالا از آن کشور وضع کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر