11:43 20 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت خارجه سوریه به ادعاهای دولت هلند درباره نقض حقوق بشر در سوریه و احتمال شکایت از رئیس‌جمهور این کشور واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، یک منبع در وزارت خارجه سوریه به اظهارات وزیر خارجه هلند در خصوص احتمال ارائه شکوائیه علیه «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه به دادگاه لاهه و متهم کردن او به نقض حقوق بشر؛ گفت که هلند بار دیگر سعی دارد از دادگاه لاهه برای خدمت به برنامه‌های سیاسی آمریکا و نقض قانون بین‌المللی و بی‌توجهی به سازمان ملل استفاده کند.

این منبع تصریح کرد که دولت هلند پس از رسوایی در برابر افکار عمومی این کشور و مالیات‌دهندگان آن مبنی بر حمایت مالی از گروه‌های مسلح و تروریستی در سوریه، آخرین طرفی است که حق اظهارنظر درباره حقوق بشر و حمایت از غیرنظامیان را دارد.

این منبع وزارت خارجه سوریه تأکید کرد که این موضع هلند تنها یک مانور برای سرپوش گذاشتن بر رسوایی‌ها آن و تلاش بی‌فایده برای دستیابی به آن چیزی است که از طریق حمایت از گروه‌های تروریستی در سوریه نتوانست محقق کند.

وی همچنین تأکید کرد که دولت جمهوری عربی سوریه حق تعقیب قانونی تمامی کسانی را که در حمایت از تروریسم در سوریه داشتند، بر خود محفوظ می‌داند و کشورهایی که در ریخته شدن خون مردم سوریه دست داشته‌اند باید مسئولیت کامل ریخته شدن خون غیرنظامیان، نابودی تأسیسات، زیرساخت‌ها، سرقت ثروت ملت سوریه و درد و رنج مردم آن در نتیجه تروریسم اقتصادی تحمیلی بر آن را بپذیرند.

هلند روز گذشته (18 سپتامبر) با ارائه یادداشتی به دولت سوریه، آن را به نقض حقوق بشر متهم کرده و خواستار عمل به مسئولیت‌های بین‌المللی در این زمینه شده بود.

وزیر خارجه هلند اعلام کرد که کشورش قصد دارد شکایت حقوقی را علیه بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه به دلیل آنچه «نقض حقوق بشر» خوانده، تنظیم و ارائه کند.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر