14:11 19 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس‌جمهور آمریکا از این که برخی از وی به خاطر داشتن روابط خوب با ولادیمیر پوتین انتقاد کند، اظهار تعجب کرد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده از اینکه از داشتن "روابط خوب" با ولادیمیر پوتین، همتای روسی خود مدام مورد انتقاد قرار داشته است، ابراز تعجب نمود.

رئیس‌جمهوری آمریکا در تاریخ 18 سپتامبردر یک سخنرانی انتخاباتی در مینه‌سوتا، با اشاره به روابطش با همتای روس خود، اظهار کرد: داشتن روابط، خوب است. شما مجبور نیستید به جنگ بروید. مجبور نیستیم سربازان بزرگ خود را از دست بدهیم. ما مجبور به اینکار نخواهیم بود. اینکه من با پوتین خوب کنار می‌آیم، آیا این بد است؟

ترامپ با اشاره به ادعاهای اخیر کریستوفر رای، رییس اف.بی.آی درباره مداخله روسیه در انتخابات آمریکا، خاطرنشان کرد: باز شروع شد؟ روسیه، روسیه، روسیه. چین چطور؟ کوریای شمالی چطور؟ ایران چطور؟ آنها نام هیچ کس دیگری را نمی‌آورند. به نظر می رسد که داستان فقط مربوط به روسیه است.

رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه به خودش اشاره کرده و گفت: میلیون‌ها تماس تلفنی برقرار شد که حتی یکی از آنها به روسیه نبود. میلیون‌ها تماس تلفنی دریافت شد که حتی یکی از آنها از جانب روسیه نبود.

ترامپ گفت، هیچ کس مثل او با وضع تحریم‌ علیه روسیه، با مسکو سرسختانه برخورد نکرده است.

این اظهارات ترامپ در حالی مطرح شد که آمریکا قبلا روسیه را متهم به مداخله در فرآیندهای سیاسی خود به ویژه در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 کرده است؛ در حالی که مسکو این اتهامات را رد کرده است.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر