03:07 01 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

دادگاه نخستین ایالت کالیفرنیای ایالات متحده امریکا تصمیم وزارت تجارت این کشور در خصوص حذف برنامه پیام رسان وی‌چت از اپ استورهای ایالات متحده را به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش اسپوتنیک، دادگاه نخستین در ایالت کالیفرنیای امریکا تصمیم وزارت تجارت این کشور در خصوص حذف برنامه پیام رسان محبوب WeChat  شرکت چینی Tencent از پلی استور گوگل، اپ استور اپل و سایر شرکت‌های امریکایی را به حالت تعلیق درآورد.

قاضی لورل بیلر، درخواست کاربران وی‌چت را برای رسیدگی پذیرفت. کاربران خواستار جلوگیری از دستور خزانه داری امریکا بر اساس نخستین اصلاحیه قانون اساسی ایالات متحده كه آزادی بیان و مطبوعات را تضمین می‌كند، شدند. از نظر قاضی، استدلال‌های مطرح شده در ادعا "به نفع شاکیان (کاربران) است". رویترز تاکید کرد، که این تصمیم یک حکم مقدماتی است.

پیش از این وزارت تجارت امریکا اعلام کرده بود که تیک‌تاک و وی‌چت از یکشنبه همین هفته (۳۰ ماه سنبله) از اپ استورهای امریکایی حذف می‌شوند. بر این اساس، این اپلیکیشن‌ها که محصول شرکت‌های چینی هستند نه تنها دیگر اجازه حضور در پلی استور گوگل و اپ استور اپل را ندارند بلکه کلیه شرکت های امریکایی نیز از این پس اجازه میزبانی این برنامه ها را نخواهند داشت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر