06:12 31 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه روسیه می گوید، که  تعجب نخواهد کرد که ایالات متحده امریکا هرکسی را به اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت به دلیل همکاری با ایران تحریم کند.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه (21، سپتامبر)، گفت جای تعجب نیست اگر ایالات متحده همه کسانی که با ایران همکاری می کنند را تهدید به تحریم کند، البته این تحریم ها غیرقانونی و نامشروع خواهند بود.

او در یک گفتگو با شبکه العربیه در این خصوص افزود: "من تعجب نخواهم کرد که آنها (ایالات متحده امریکا) هر کسی را به اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت به دلیل همکاری با ایران تحریم کنند. آنها در سراسری جهان تحریم ها را اعمال می کنند، حتی گاهی وقت بدون کدام دلیلی".

وزیر خارجه روسیه در پاسخ به این که آیا شرکت‌های روسی آماده مقاومت در برابر تحریم های احتمالی جدید امریکا هستند، اظهار داشت: "نمی دانم که آیا شرکت های خارجی مجبور به رعایت این تحریم ها هستند یا خیر. تجارت ارزیابی های خاص خود را دارد، اما چیزی که واضح است این تحریم ها یک جانبه غیرقانونی و نامشروع است".

این در حالی‌ست، که امروز دوشنبه (21، سپتامبر)، مایک پومپئو، وزیر امور خارجه امریکا از تحریم وزارت دفاع ایران خبر داد، او تاکید کرد که رئیس جمهور این کشور دستوری را امضا کرده است که طبق آن امریکا تحریم های یکجانبه علیه ایران اعمال می کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر