04:46 17 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

صدراعظم آلمان خواستار اصلاحات در ساختار شورای امنیت سازمان ملل شد ، زیرا به گفته او این ساختار پاسخگوی چالش ‌های امروز جهان نیست.

به گزارش اسپوتنیک، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در نشست رسمی مجمع عمومی سازمان ملل متحد  به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تشکیل این سازمان خواستار اصلاحات در شورای امنیت سازمان ملل برای توسعه بیشتر این نهاد شد.  

صدراعظم آلمان گفت:«سازمان ملل باید بتواند توسعه بیشتری بیابد تا توانایی برخورد با چالش‌های جهانی قرن 21 را داشته باشد».

 مرکل تأکید کرد که آلمان آماده است تا مسئولیت خود را بپذیرد و در این روند مشارکت کند. وی با یادآوری وضعیت ویروس کرونا گفت: «مشکلات جهانی، علی رغم مرزهای ملی به توافق و همکاری نیاز دارند».

 صدراعظم آلمان افزود که منافع تک تک کشور‌های عضو می‌تواند مانع عملکرد صحیح سیستم سازمان ملل شود. مرکل گفت: «رفاه ما تقسیم می‌شود و رنج و مشکلات ما نیز همین‌طور است. ما یک جهان هستیم.»

در همین حال آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، خواستار همکاری بیشتر بین‌المللی در مقابله با چالش‌های جهانی شد.

دبیرکل سازمان ملل اظهار کرد: امروز چالش‌های چند جانبه بیشماری داریم اما از راه‌حل‌های چند جانبه‌ای عاجزیم.

دبیرکل سازمان ملل همزمان با افتتاحیه اجلاس مجازی سران کشورهای جهان در هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس این نهاد بین‌المللی نبود راه حل‌های چند جانبه‌ای برای چالش‌های جهانی را محکوم کرد.

آلمان در حال حاضر به همراه بلژیک، جمهوری دومنیکن، استونی، اندونزی، نیجر، آفریقای جنوبی، تونس، ویتنام و سنت وینسنت و گرنادین‌ها عضو غیردائم شورای امنیت سازمان ملل است. اعضای دائمی شورای امنیت شامل روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آمریکا هستند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر