12:13 17 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نماینده سازمان جهانی بهداشت با ابراز امتنان از روسیه برای ساخت واکسن ضد کرونا موسوم Sputnik V آن را ایمن و موثر ارزیابی کرد.

به گزارش اسپوتنیک، اولین واکسن ثبت شده رسمی علیه COVID-19، که توسط مرکز علمی -تحقیقات اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی "گامالیا" ساخته شده است، اکنون ، آزمایشات بالینی با شرکت تقریبا 42000 نفر در روسیه و سراسر جهان را پشت سر می‌گذارد.

هانس کلوگه نماینده این سازمان در دفتر منطقه ای اروپا پس از مذاکره با میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: واکسن Sputnik V پاسخ اصلی روسیه به شیوع ویروس کروناست و  من و همکارانم در سازمان جهانی بهداشت در ژنو درباره چگونگی مراحل بعدی آن بحث و تبادل نظر خواهیم کرد.

وی گفت: «یکبار دیگر می‌خواهم از روسیه به خاطر زحمات و تلاش خستگی ناپذیر این کشور در ساخت واکسن ایمن و اثربخش تشکر کنم».

کلوگه ابراز اطمینان کرد که آخرین  آزمایشات بالینی  واکسن روسی موفقیت‌آمیز خواهند بود و از داوطلبان برای شرکت در مرحله تست این واکسن سپاسگزاری کرد.

وی گفت که در گفتگو با وزیر مسائل کلی واکسیناسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت. رئیس دفتر اروپا گفت: "تولید واکسن پاسخ اصلی روسیه به شیوع ویروس کرونا است  به همین دلیل همبستگی میان کشور ها دراین خصوص بسیار اهمیت دارد". 

وی تأکید کرد که روسیه در رساندن کمک به آسیای مرکزی در دوران پاندمی همکاری موثری نشان داد و هم‌بستگی جهانی خود را در این بحران به نمایش گذاشت.

 در 11 آگست امسال ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ثبت اولین واکسن ویروس کرونا در جهان را اعلام کرد.

با این واکسن تقریباً در اواسط سپتامبر واکسیناسیون دسته جمعی روس ها علیه کرونا آغاز می شود.

به موازات آزمایشهای پس از ثبت این دارو، آزمایش بالینی واکسن روسی دیگری که در مرکز وکتور تهیه شده نیز در حال انجام است.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر