11:53 17 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی "گامالیا" از آغاز آزمایشات بالینی پس از ثبت نخستین واکسن روسی ضد ویروس کرونا در کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر گینتسبورگ، رئیس مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی " گامالیا" اعلام کرد که کارآزمایی بالینی نخستین واکسن روسی  Sputnik V  پس از ثبت آن در کشور آغاز شده است.

رئیس مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی "گامالیا" مربوط به وزارت بهداشت روسیه گفت، حدود 2 هزار و 500 داوطلب مرحله اول واکسن COVID-19 را به عنوان بخشی از مطالعات پس از ثبت واکسن دریافت کردند، که در هیچ یک از داوطلبان عارضه قابل توجهی مشاهده نشده است.

گینتسبورگ گفت: "در حال حاضر  مرحله آزمایشات بالینی پس از ثبت واکسن آغاز شده است که عبارت ساده این مرحله، فاز سوم آزمایشات بالینی نامیده می شود و در شهر مسکو  در حال انجام است."

رئیس مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی "گامالیا" در یک کنفرانس خبری گفت: "این آزمایشات که شامل 40 هزار داوطلب است یک رویداد نسبتاً بزرگ از دیدگاه مصارف پولی است، زیرا داوطلبان شرکت کننده از نظر ایجاد تمام اشکال مختلف مصونیت مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند".

در 11 آگست امسال ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ثبت اولین واکسن ویروس کرونا در جهان را اعلام کرد.

با این واکسن تقریباً در اواسط سپتامبر واکسیناسیون دسته جمعی روس ها علیه کرونا آغاز می شود.

به موازات آزمایشهای پس از ثبت این دارو، آزمایش بالینی واکسن روسی دیگری که در مرکز وکتور تهیه شده نیز در حال انجام است.

 

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر