04:56 27 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مطالعات اخیر محققان آمریکا نشان می‌دهد: ویتامین D سیستم ایمنی ذاتی بدن را تقویت می‌کند از این طریق با کاهش عوارض و شدت بیماری کرونا در کاهش مرگ و میر موثر است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از PLOS ONE دانشمندان از ایالات متحده دریافته اند که بیماران مبتلا به ویروس کرونا که خون شان سطح طبیعی ویتامین D را دارا است، به مراتب کمتر از کسانی که با  کمبود این ویتامین مواجه هستند، با موارد شدید ابتلا به کرونا و مرگ و میر های ناشی ازاین بیماری همه گیر، روبرو می‌شوند

برای نتیجه گیری این مطالعه دانشمندان خون 235 بیمار را بررسی کردند.

به گفته دانشمندان ، بیماران بالای 40 سال با میزان کافی ویتامین D حدود 5/51  درصد کمتر از بیماران مبتلا به کمبوداین ویتامین، از اثر ابتلا ویروس کرونا می میرند.

هدف از این مطالعه توسعه درمان‌های موثر برای ویروس جدید کرونا و توجه افراد به تامین ویتامین D مورد نیاز بدن است.

در ادامه امده است ویتامین D با کاهش عوارض و شدت بیماری، نرخ مرگ و میر را کاهش می‌دهد. نور خوشید، ماهی، زرده تخم مرغ، پنیر، جگر گوساله و قارچ از مهم‌ترین منابع ویتامین D محسوب می شوند.

تاکنون 32 میلیون و 770 هزار و 787 نفر در سراسر جهان به بیماری کووید-19 ناشی از ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

از این تعداد 993 هزار و 555 نفر جان باخته و 24 میلیون و 178 هزار و 889 نفر هم از این بیماری بهبود یافته‌اند.

طبق آمار رسمی، آمریکا با 7 میلیون و 244 هزار و 184 نفر مبتلا، در صدر جدول بیشترین کشور‌های آلوده قرار دارد. پس از این کشور به ترتیب هند، برزیل، روسیه، کلمبیا، پرو،   اسپانیا، مکزیک، آرژانتین و آفریقای جنوبی قرار گرفته‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر