15:30 18 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

نخست‌وزیر جدید جاپان برای دیدار و گفتگوی بدون قید و شرط با کیم جونگ اون ، رهبر کوریای شمالی اعلام آمادگی کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وشیهیده سوگا، نخست‌وزیر جدید جاپان در پیامی ویدیویی خطاب به مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت، آمادگی دارد بدون هیچ پیش‌شرطی با کیم جونگ اون،‌ رهبر کره‌شمالی دیدار کند.

نخست‌وزیر جاپان در هفتادوپنجمین مجمع عمومی سازمان ملل گفت: به عنوان نخست‌وزیر جدید جاپان ، آمادگی دارم تا با رئیس جمهور کوریای شمالی کیم جونگ اون بدون هیچگونه پیش‌شرطی ملاقات کنم.

 

او همچنین تاکید کرد: برقراری مناسبات سازنده میان جاپان و کوریای شمالی نه تنها در راستای منافع دو طرف است، بلکه به شدت موجب اشاعه صلح و ثبات منطقه‌ای می‌شود.

سوگا با یادآوری اعلامیه جاپان و کوریای ‌شمالی گفت که براساس این پیمان، جاپان به دنبال عادی‌سازی مناسبات با کوریای ‌شمالی از طریق "حل و فصل جامع مسائل برجسته نظیر ربوده‌شدگان، مسائل هسته‌ای و موشکی و همچنین حل و فصل گذشته مایه تاسف" است.

در حال حاضر هیچگونه مناسبات دیپلماتیکی میان این دو کشور وجود ندارد و روابط همچنان پیچیده است، اما مذاکراتی میان دو طرف برای گفت‌وگو درباره شهروندان ربوده‌شده جاپان در دهه‌های 70 و 80 میلادی و همچنین برنامه‌ هسته‌ای پیونگ‌یانگ وجود داشته است.

پیش از این نیز شینزو آبه، نخست وزیر سابق جاپان، مکرراً آمادگی خود را برای دیدار با رهبر کوریای شمالی بدون پیش شرط نیز ابراز داشت، اما هیچ نتیجه‌ای به دنبال نداشت.

 یوشیهیده سوگا در پیام ویدیویی خود خطاب به مجمع عمومی همچنین بر عزم جاپان برای میزبانی از بازی‌های المپیک و پارالمپیک در تابستان سال 2021 تاکید کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر