04:03 01 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

براساس آمارهای مراکز رسمی رصد کووید-19، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان بامداد یکشنبه به 33 میلیون و 35 هزار نفر رسیده‌ است.

به گزارش به نقل از مرکز وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، شمار مرگ و میر جهانی کرونا به 988 هزار و 88 نفر رسیده است.

بیشترین آمار مرگ و میر نیز در 24 ساعت گذشته متعلق به هند، امریکا و برزیل بوده است. در هند یک هزار و 123 نفر، امریکا 717 و در برازیل 697 نفر جان خود را به دلیل بیماری کووید-19 از دست دادند.

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، پس از امریکا، هند، برازیل، روسیه و کلمبیا به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماران کرونایی در جهان هستند.

با افزایش جهانی شمار مبتلایان ویروس کرونا، سازمان جهانی صحت هفته گذشته اعلام کرد که اروپا در خزان با افزایش مرگ و میر کرونا مواجه خواهد شد.

با ادامه و گسترش شیوع جهانی ویروس کرونا، تلاش‌ها برای تولید واکسین کرونا در سراسر جهان همچنان ادامه دارد و ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه اولین کشوری بود که اعلام کرد، به واکسین کرونا دست یافته است.

کشورهای دیگر از جمله فرانسه و چین نیز به موفقیت هایی در زمینه تولید واکسین دست یافتند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور امریکا در تاکتیکی انتخاباتی وعده داده که واکسین کرونا تا سه تا چهار هفته آینده آماده می‌شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر