22:11 30 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

ارتش لبنان روز یکشنبه در بیانیه‌ای از حمله عناصر تروریستی به یکی از مراکز ارتش این کشور واقع در غرب لبنان و جان باختن دو نظامی خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، ارتش لبنان در بیانیه ‌ای اعلام کرد: حدود ساعت یک نیمه شب گذشته، عناصر تروریستی سوار بر خودرو به سمت نیروهای ارتش مستقر در مرکز محله عرمان-المنیه تیراندازی کردند.

نیروهای ارتش نیز در واکنش به آن‌ها آتش گشودند، در جریان این حمله،‌ دو نظامی لبنانی و یک عنصر تروریستی کشته شدند.

طبق تحقیقات، مشخص شد که تروریست کشته شده عمر بریص نام دارد. او سوار بر موتور سعی داشت وارد مرکز ارتش شود که نیروهای لبنانی با او مقابله کردند و او را کشتند.

پس از شناسایی پیکر، مشخص شد که این عنصر تروریستی قصد داشت با نارنجک و کمربندهای انفجاری خود را داخل مرکز ارتش منفجر کند.

طبق بیانیه ارتش لبنان،‌ سایر تروریست‌ها پا به فرار گذاشتند و تحقیقات پلیس برای شناسایی این افراد ادامه دارد.

این در حالی است که منابع خبری شامگاه شنبه نیز از درگیری پلیس لبنان با گروهک تروریستی "خالد التلاوی" وابسته به گروهک تروریستی داعش در شمال این کشور خبر دادند.

گروهک یاد شده یکی از هسته‌ های وابسته به خالد التلاوی است که با داعش در ارتباط بوده است.

ارتش لبنان این گروهک مسلح را در منطقه جبلیه در وادی (دره) خالد در شمال این کشور محاصره کرده و با آن درگیر شده است.

چند روز پیش بود که ارتش لبنان اعلام کرد در یکی از مزارع به نام سهل دنحی واقع در حد فاصل الضنیة و زغرتا در شمال این کشور، با سه عنصر تروریستی تحت تعقیب درگیر شده است.

حملات تروریست‌ ها در لبنان در حالی انجام می ‌شود که صحنه سیاسی و اقتصادی این کشور ملتهب و متشنج است و در تازه ‌ترین تحول سیاسی، دیروز مصطفی ادیب نخست‌ وزیر مکلف از تشکیل کابینه انصراف داد که واکنش‌ های بسیاری از سیاستمداران لبنانی را به دنبال داشت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر