02:10 24 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزارت امور خارجه روسیه با نشر یک بیانیه گفته است که سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، بخاطر تشدید تنش ها در قره باغ با وزیران خارجه آذربایجان و ارمنستان بحث و گفتگو کرده است.

به گزارش اسپوتنیک سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز یکشنبه (27، سپتامبر)، درباره تشدید تنش ها در قره باغ در تماسی تلفنی باجیحون بایراموف وزیر امور خارجه آذربایجان و زهراب مناتسکانیان وزیر امور خارجه ارمنستان بحث و گفتگو کرد.

ارمنستان دو دو هلیکوپتر و سه پهباد آذربایجان مورد هدف داد
© Photo / Press service of the Central Military District of Russian Federation

در بیانیه وزارت خارجه روسیه دراین خوصوص آمده است: "27 سپتامبر سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در تماسی تلفنی در خصوص تشدید تنش ها در منطقه مورد مناقشه ناگورنو قره باغ با جیحون بایراموف وزیر خارجه آذربایجان و  زهراب مناتسکانیان وزیر خارجه ارمنستان گفتگو کرد".

در اوایل روز یکشنبه (27، سپتامبر)، وزارت دفاع ملی آذربایجان اعلام کرد که نیروهای مسلح ارمنستان به شهرک‌های واقع در خط مرزی در قره باغ تیراندازی کردند. طبق داده‌ها در نتیجه تیراندازی غیرنظامیان کشته شده اند.

درگیری های میان باکو و ایروان درباره منطقه قره باغ از فوریه 1988 و از زمانی که منطقه قره ‌باغ جدایی خود را از آذربایجان اعلام کرد، آغاز شده است. در جریان درگیری‌های مسلحانه از سال 1992 تا 1994، آذربایجان کنترل منطقه قره ‌باغ و مناطق اطراف آن را از دست داد. از سال 1992 مذاکراتی برای دستیابی به راه ‌حل صلح‌آمیز درباره این درگیری تحت چارچوب گروه مینسک با ریاست مشترک روسیه، سازمان ملل و فرانسه آغاز شده است.

مرتبط:

ارمنستان از ساقط نمودن چندین پهپاد آذربایجان خبر داد
ارمنستان حکومت نظامی اعلام کرد
آذربایجان از تخریب تأسیسات نظامی ارمنستان خبر داد
تصاویری از عواقب تیراندازی در مرز آذربایجان-ارمنستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر