11:59 01 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 50
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع جمهوری به رسمیت نشناخته قره باغ کوهی در طی شب گذشته از باز پس گیری برخی از مواضع از دست رفته قبلی در خط تماس خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، دولت ارمنستان روز یکشنبه (27سپتامبر) در ارتباط با تشدید تنش در قره باغ، وضعیت جنگی وضع کرد و از لشکر عمومی نیروهای ذخیره خبر داد.  

رتور سرکیسیان، معاون رئیس ارتش قره‌باغ ضمن اعلام این خبر افزود که این درگیری‌ها که پس از دو ماه توقف دوباره از سر گرفته شده، بیش از 100 زخمی نیز برجای گذاشته است.

در پی این درگیری ها جمهوری به رسمیت نشناخته قره باغ کوهستانی  اعلام کرد کرد که  شب گذشته، درگیریهای شدید در جهات جنوبی ، جنوب شرقی و شمالی خط مقدم ادامه داشت. نیرو های ارتش دفاع (قره باغ) در نتیجه ضد حمل ، خسارات زیادی به پرسنل و تجهیزات نظامی دشمن وارد کردند.

هنوز مشخص نیست که آیا این آمار تنها مربوط به تلفات نظامیان است یا آمار غیرنظامیان کشته و زخمی شده را نیز دربر می‌گیرد. پیش از این سازمان‌های مدافع حقوق بشر فعال در منطقه، از کشته شدن یک زن و یک کودک در اثر گلوله باران‌های آذربایجان خبر داده بودند.

در پی بالاگرفتن تنش‌ها در منطقه «قره‌باغ» کشور‌های اذربایجان و ارمنستان در بخش‌هایی از کشور‌های خود حکومت نظامی اعلام کردند.

رئیس جمهوری آذربایجان اعلام کرد که ارتش کشورش متحمل تلفاتی شده است.

 اختلاف دو کشور بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ است. ارمنستان و جمهوری آذربایجان چهار دهه است که بر سر مالکیت منطقه قره باغ مناقشه دارند که اخیرا این مناقشه به درگیری‌های نظامی بین دو کشور ختم شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر