11:50 24 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس ‌جمهور روسیه در بیاناتی به مناسبت "روز کارگران صنعت اتمی روسیه"  ابراز داشته است که کشورش به تقویت پتانسیل صنعت هسته‌ای خود ادامه خواهد داد تا به چالش‌های فناوری و ژئوپولتیکی واکنش نشان دهد.

رئیس‌جمهوری روسیه گفت: تاریخ اثبات کرده است که کسب دستاوردهایی در حوزه پیچیده‌ای چون صنعت هسته‌ای تصادفی نیست، این‌ها با فعالیت دانشگاه‌های علمی و مهندسی، کار سیستماتیک ده‌ها شرکت و هزاران تن، آموزش با کیفیت بالا و سیستم آموزش کارمندان پشتیبانی می‌شوند.

 رئیس‌جمهوری روسیه افزود: امروز توسعه پویای مجموعه هسته‌ای داخلی، این واقعیت که کار در اینجا دوباره برای جوانان معتبر و جذاب شده است، ثابت می‌کند که روسیه چنین پتانسیلی را دارد و ما به طور مداوم آن را تقویت خواهیم کرد و به شکل مناسب به چالش‌های ژئوپولتیک و فناوری قرن 21 پاسخ خواهیم داد.

 به گفته رهبر روسيه، شركتها در توسعه توليد انرژي هسته اي با رعايت دقيق ترين و بالاترين نيازها و استانداردهاي ايمني نتايجي را بدست مي آورند كه براي كل كشور قابل توجه است.

 پوتین گفت ، امسال امکان تأمین برق بدون وقفه در شرایط دشوار مبارزه با همه گیری وجود داشت.

 در اواسط آپریل امسال،‌ ولادیمیرپوتین دولت روسیه را به تدوین و تصویب برنامه‌ای به منظور توسعه فناوروی و علم هسته‌ای در روسیه تا 2024 موظف کرد. هدف از این برنامه تضمین امنیت انرژی روسیه است و از سوی آژانس انرژی هسته‌ای دولتی روسیه موسوم به روس‌اتم تدوین شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر