15:46 29 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سفیر ارمنستان در مسکو می گوید که این کشور حاضر است در صورت نیاز از روسیه سلاح خریداری کند.

به گزارش اسپوتینک،  وردان توگانیان سفیر ارمنستان در مسکو، امروز دوشنبه، اعلام کرد که کشورش آماده است که در صورت لزوم از روسیه سلاح خریداری کند، ولی فعلا صحبتی در این خصوص نشده است.

وردان توگانیان اظهار داشت که روز گذشته نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، و همچنین زهراب مونتساکانانیان وزیر امور خارجه ارمنستان با سرگئی لاوروف همتای روس خود "به منظور مطلع کردن آنها از وضعیت فعلی، اعلام دیدگاه دولت ارمنستان، برنامه ها و اقدامات"، تلفنی گفت و گو کردند.

سفیر ارمنستان در این رابطه خاطرنشان ساخت: "در حال حاضر سخنی از کمک خارجی نظامی به ارمنستان در میان نیست".

در اوایل روز یکشنبه (27، سپتامبر)، وزارت دفاع ملی آذربایجان اعلام کرد که نیروهای مسلح ارمنستان به شهرک‌های واقع در خط مرزی در قره باغ تیراندازی کردند. طبق داده‌ها در نتیجه تیراندازی غیرنظامیان کشته شده اند.

درگیری های میان باکو و ایروان درباره منطقه قره باغ از فوریه 1988 و از زمانی که منطقه قره ‌باغ جدایی خود را از آذربایجان اعلام کرد، آغاز شده است. در جریان درگیری‌های مسلحانه از سال 1992 تا 1994، آذربایجان کنترل منطقه قره ‌باغ و مناطق اطراف آن را از دست داد. از سال 1992 مذاکراتی برای دستیابی به راه ‌حل صلح‌آمیز درباره این درگیری تحت چارچوب گروه مینسک با ریاست مشترک روسیه، سازمان ملل و فرانسه آغاز شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر