17:27 19 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور جمهوری آذربایجان اذعان کرد: با در نظر گرفتن موقعیت فعلی رهبری ارمنستان، نمی توان با این کشور مذاکره کرد.

به گزارش اسپوتنیک، الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان، با مصاحبه در برنامه 60 دقیقه ای "راسیا 1" گفت، که پاسخ آذربایجان به "تجاوز" در قره باغ "کافی" است، وضعیت همچنان متشنج است. او اطلاعات مربوط به مشارکت ترکیه در درگیری در قره باغ کوهستانی را شایعات و جعلی خواند.

به گفته وی، نیروی هوایی ترکیه به هیچ وجه در نبردهای قره باغ مشارکت نمی کند.

علی اف خاطرنشان كرد: ارمنستان در تلاش است تا ظاهراً مشاركت بسیاری از كشورها در درگیری قره باغ را ایجاد كند. با در نظر گرفتن موقعیت فعلی رهبری ارمنستان، نمی توان با ایروان مذاكره كرد.

در اوایل روز یکشنبه (27، سپتامبر)، وزارت دفاع ملی آذربایجان اعلام کرد که نیروهای مسلح ارمنستان به شهرک‌های واقع در خط مرزی در قره باغ تیراندازی کردند. طبق اطلاعات در نتیجه تیراندازی غیرنظامیان کشته شده اند.

درگیری های میان باکو و ایروان درباره منطقه قره باغ از فوریه 1988 و از زمانی که منطقه قره ‌باغ جدایی خود را از آذربایجان اعلام کرد، آغاز شده است. در جریان درگیری‌های مسلحانه از سال 1992 تا 1994، آذربایجان کنترل منطقه قره ‌باغ و مناطق اطراف آن را از دست داد. از سال 1992 مذاکراتی برای دستیابی به راه ‌حل صلح‌آمیز درباره این درگیری تحت چارچوب گروه مینسک با ریاست مشترک روسیه، سازمان ملل و فرانسه آغاز شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر