17:26 19 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور آذربایجان تاکید دارد که این کشور دارای ارتش آماده است و نیازی به نیروی انسانی دیگر ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان امروز سه شنبه (29، سپتامبر)، ر برنامه "60 دقیقه" شبکه "راسیا 1"، در باره حضور شبه نظامیان از سوریه در درگیری‌ها قره باغ گفت: "این خبر جعلی است، هیچ شبه نظامی از سوریه حضور ندارد، حتی هیچ نوع اسنادی در دسترس نیست، این تبلیغات ارمنستان است که از طریق سایت ها و رسانه‌های مختلف همگانی می‌سازد".

او افزود: "نیازی (شبه نظامیان از سوریه) به این نیست، آذربایجان دارای یک ارتش آموزش دیده یک ذخیره بسیج نظامی بسیار بزرگ است. ما ده ها هزار نیروی ذخیره را می توانیم فرا بخوانیم و با 10 میلیون نفر در مقابل جمعیت 2 میلیون نفری ارمنستان بایستیم. نیازی به نیروی انسانی دیگر نداریم".

در اوایل روز یکشنبه (27، سپتامبر)، وزارت دفاع ملی آذربایجان اعلام کرد که نیروهای مسلح ارمنستان به شهرک‌های واقع در خط مرزی در قره باغ تیراندازی کردند. طبق اطلاعات در نتیجه تیراندازی غیرنظامیان کشته شده اند.

درگیری های میان باکو و ایروان درباره منطقه قره باغ از فوریه 1988 و از زمانی که منطقه قره ‌باغ جدایی خود را از آذربایجان اعلام کرد، آغاز شده است. در جریان درگیری‌های مسلحانه از سال 1992 تا 1994، آذربایجان کنترل منطقه قره ‌باغ و مناطق اطراف آن را از دست داد. از سال 1992 مذاکراتی برای دستیابی به راه ‌حل صلح‌آمیز درباره این درگیری تحت چارچوب گروه مینسک با ریاست مشترک روسیه، سازمان ملل و فرانسه آغاز شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر