10:20 24 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع آذربایجان اطلاعات مبنی بر اینکه نظامیان ارمنستانی یک فروند طیاره نظامی و یک هلیکوپتر نیروهای هوایی آذربایجان را سرنگون کرده اند، رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، واگیف دارگیاخلی، رئيس مطبوعاتی وزارت دفاع آذربایجان امروز (پنجشنبه، ۱ اکتوبر) گفت: "اطلاعات نشرشده توسط رسانه‌های ارمنستانی مبنی بر اینکه گویا طیاره و هلیکوپتر نیروهای هوایی آذربایجان سرنگون شده و در قلمرو ایران سقوط کرده اند، دروغ و بی‌اساس است".

پیش از این سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان در جریان یک نشست خبری اعلام کرده بود که ارتش قره‌باغ کوهستانی در جریان شب سه هلیکوپتر نیروهای هوایی آذربایجان را سرنگون کرده است.

وی گفته بود: "در مجموع امشب و امروز صبح، نیروهای مسلح آذربایجان ۳۵۰ – ۳۶۰ نفر کشته و ۶۰۰ نفر زخمی دادند. سه هلیکوپتر سرنگون شد منجمله یکی از آنها در قلمرو ایران سقوط کرد که اخیرا ما گزارش دادیم.

وزارت دفاع آذربایجان به تاریخ ۲۷ سپتمبر اعلام کرد که نیروهای مسلح ارمنستان مناطق مسکونی در منطقه سرحدی قره‌باغ را تیرباران کرده است که در نتیجه آن افراد ملکی جان باخته اند. براساس اعلامیه وزارت دفاع ارمنستان، قره‌باغ "هدف حملات هوایی و راکتی" قرار گرفته است.

شماری از کشورها منجمله روسیه و فرانسه طرفین را به خویشتن‌داری فرا خوانده اند. ترکیه اعلام کرده است که در صورت درخواست، آماده است از آذربایجان حمایت کند.

بحران قره‌باغ در ماه فبروری سال ۱۹۸۸ زمانی آغاز شد که ولایت قره‌باغ کوهستانی خودمختاری اعلام نموده و اخراج‌شدنش از ساختار آذربایجان را اعلام کرد.

در جریان رویارویی مسلحانه سال‌های ۱۹۹۲ – ۱۹۹۴ آذربایجان کنترول بر قره‌باغ کوهستانی و هفت منطقه مربوط به آن را از دست داد.

مرتبط:

واکنش ارمنستان به ادعای باکو مبنی بر تخریب سیستم‌های "گراد" در قره‌باغ
ادعای ایروان: باکو کنترول هوایی عملیات در قره‌باغ را به ترکیه سپرده‌است
متهم شدن ارمنستان به استفاده از سیستم‌ راکتی تاکتیکی در درگیری‌های قره باغ
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر