13:19 19 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور امریکا گفته است که در نخستین مناظره انتخاباتی در برابر نامزد حزب دموکرات، به آسانی به پیروزی رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا روز چهارشنبه ادعا کرد که در نخستین مناظره انتخاباتی در برابر جو بایدن به راحتی به پیروزی رسیده و قصد دارد در دو مناظره دیگر نیز شرکت کند.

ترامپ در اظهاراتی در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت: "تصور می‌کنم شب بزرگ و مهمی بود. من از برگزاری مناظره نخست احساس بسیار خوبی دارم و مشاهده می‌کنم که آمارها بسیار بالا است".

وی در ادامه مدعی شد که بایدن تمایلی برای حضور در دو مناظره بعدی ندارد. این بر خلاف بیانیه ستاد انتخاباتی بایدن است که بر حضور وی در دو مناظره دیگر تاکید کرده است.

ترامپ در این باره گفت: "شنیده‌ام که او نمی‌خواهد مناظره‌ها را ادامه دهد ولی این مساله به خودش بستگی دارد. منظورم این است که من در دو مناظره دیگر شرکت خواهم کرد. تصور می‌کنم بایدن در مناظره قبلی خیلی ضعیف بود، با هر معیاری که حساب کنیم، ما مناظره دیشب را خیلی راحت پیروز شدیم. با بررسی همه نظرسنجی‌ها به این نتیجه می‌رسیم که ما به راحتی پیروز شدیم".

وی مدعی شده ست که ۶ نظرسنجی را دیده است که نشانگر پیروزی وی در مناظره نخست است ولی اشاره‌ای به این نظرسنجی ها نکرده است.

این در حالی است که نظرسنجی سی ان ان و سی بی اس نیوز نشان می‌دهد که پیروز قطعی نخستین مناظره، جو بایدن بوده است.

مرتبط:

ترامپ ده سال از پرداخت مالیات سرکشی نموده است
آیا ترامپ می‌خواست دخترش معاونش باشد؟
بایدن: ترامپ "توله سگ پوتین" است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر