03:08 24 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کمپنی والت دیزنی با توجه به شیوع ویروس کرونا، 28 هزار کارمند خود در پارک‌های موضوعی را اخراج می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه اس‌ان‌بی‌سی، کمپنی والت دیزنی اعلام کرد 28 هزار کارمند خود را از پارک‌های موضوعی‌ اخراج می‌کند. گفته می‌شود حدود 25 درصد از نیرو‌ی کار دیزنی در این پارک‌ها هستند.

جاش دامارو، رئیس پارک‌های دیزنی می‌گوید: در چند ماه اخیر، تیم مدیریتی ما بی وقفه در تلاش بود تا از جدا کردن یک شخص از کمپنی جلوگیری کند. ما مخارج را کاهش دادیم، پروژه‌های سرمایه گذاری را به حالت تعلیق درآوردیم؛ اما با این تلاش‌ها باز هم نمی توانیم از تمامی کارمندان خود استفاده کنیم.

پارک‌های موضوعی دیزنی در فلوریدا، پاریس، جاپان و هنگ کنگ با ظرفیت محدود بازگشایی شده اند. اکثر این اماکن تفریحی به صورت پاره وقت فعالیت می‌کنند.دو مکان مهم دیگر مثل کالیفرنیا و اورنج کانتی هم در تلاش هستند، به معیار‌های صحی محلی برای بازگشایی برسند.

دیزنی در سه ماه دوم سال جاری میلادی (تا 27 جون) حدود 4.72 میلیارد دالر ضرر کرده است تا بیشترین آسیب این شرکت در دو دهه اخیر رقم بخورد. بازگشایی والت دیزنی ورلد در فلوریدا هم با توجه به افزایش مبتلایان کرونا ناامیدکننده بوده است.

برآورد شده امریکا 850 هزار شغل در ماه سپتمبر ایجاد کرده است؛ اما همچنان نرخ بهبود و افزایش مشاغل آن پایین است. تا کنون تنها نصف مشاغلی که در دوران کرونا از دست رفته اند، در این کشور احیا شده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر