01:36 21 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 41
ما را در دنبال کنید

پارلمان ارمنستان پیشنهاد کرده است تا عضویت افغانستان به عنوان ناظر در سازمان پیمان امنیت جمعی، لغو شود.

به گزارش اسپوتنیک، دبیرخانه سازمان پیمان امنیت جمعی " CSTO" اعلام کرد، که مجلس ملی ارمنستان خواستار لغو عضویت افغانستان از این سازمان شده است.

او در این خصوص گفت: "ما دریافت نامه الکترونیکی از مجلس ملی ارمنستان را تائید می‌کنیم، او درخواست کرده است کهعضویت افغانستان به عنوان ناظر در سازمان پیمان امنیت جمعی به اساس قوانین این سازمان، لغو شود".

این سخنان در حالی بیان می‌شود، که چند روز پیش وزارت خارجه افغانستان در با نشر یک اعلامیه گفته بود، جمهوری افغانستان ضمن حمایت از جمهوری آذربایجان در مسئله قره باغ، خواستار آتش بس و حل و فصل مسائل بین باکو و ایروان از طُرُق مسالمت آمیز شد.

در اوایل روز یکشنبه (27، سپتامبر)، وزارت دفاع ملی آذربایجان اعلام کرد که نیروهای مسلح ارمنستان به شهرک‌های واقع در خط مرزی در قره باغ تیراندازی کردند. طبق اطلاعات در نتیجه تیراندازی غیرنظامیان کشته شده اند.

درگیری های میان باکو و ایروان درباره منطقه قره باغ از فوریه 1988 و از زمانی که منطقه قره ‌باغ جدایی خود را از آذربایجان اعلام کرد، آغاز شده است. در جریان درگیری‌های مسلحانه از سال 1992 تا 1994، آذربایجان کنترل منطقه قره ‌باغ و مناطق اطراف آن را از دست داد. از سال 1992 مذاکراتی برای دستیابی به راه ‌حل صلح‌آمیز درباره این درگیری تحت چارچوب گروه مینسک با ریاست مشترک روسیه، سازمان ملل و فرانسه آغاز شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر