03:49 01 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

شمار قربانیان غیرنظامی جمهوری آذربایجان در حملات ارمنستان به 24 نفر افزایش یافت.

به گزارش اسپوتنیک، دادستانی کل جمهوری آذربایجان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در پی اصابت توپ از سوی نیروهای ارمنستان 24 غیرنظامی جان خود را از دست داده اند و 111 نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

در اعلامیه آمده است: در حملات ارتش ارمنستان از تاریخ 27 سپتمبر تا ساعت 15:30 به وقت محلی 4 اکتوبر، در نتیجه نقض آتش‌بس توسط طرف ارمنی، 24 نفر جان باخته، 111 نفر زخمی شدند. 49 مکان غیرنظامی و 248 منزل مسکونی تخریب شده است.

روز یک‌شنبه 27 سپتمبر و به دنبال بالا گرفتن تنش‌ها در منطقه قره‌باغ کوهستانی کشور‌های آذربایجان و ارمنستان از اعمال حکومت نظامی در بخش‌هایی از کشور‌های خود خبر دادند.

ارمنستان گفته است آذربایجان یک حمله هوایی و نیز یک حمله توپخانه‌ای به منطقه مورد اختلاف قره‌باغ کوهستانی به انجام رسانده است؛ اما آذربایجان معتقد است این حمله در پاسخ به گلوله باران ارمنستان بوده است.

اختلاف دو کشور برسر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ است. ارمنستان و جمهوری آذربایجان چهار دهه است که بر سر مالکیت منطقه قره باغ مناقشه دارند که اخیرا این مناقشه به درگیری‌های نظامی بین دو کشور ختم شده است.

در جریان درگیری‌های مسلحانه از سال 1992 تا 1994، آذربایجان کنترل منطقه قره‌باغ و مناطق اطراف آن را از دست داد. از سال 1992 مذاکراتی برای دستیابی به راه ‌حل صلح‌آمیز درباره این درگیری تحت چارچوب گروه مینسک با ریاست مشترک روسیه، سازمان ملل و فرانسه آغاز شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر