22:57 22 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نماینده وزارت دفاع ارمنستان می‌گوید که نیروهای مسلح آذربایجان در حال انجام حملات در نزدیکی مرز ایران هستند.

به گزارش اسپوتنیک آرتسرون هوانیسیان نماینده وزات دفاع ارمنستان در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است که واحدهای ارتش آذربایجان در پی ناتوانی در پیشبرد حملات تهاجمی، هم اکنون دو روز‌ است که به دسیسه و فتنه متوسل شده اند. تعداد کثیری از گردان های آذری مخصوصاً در نزدیکی مرز ایران و آرتساخ تجمع یافته اند. در واقع با پناه گیری و توسل به این مرز سعی دارند پیش روی کنند.

لاوروف: پزشکان شاریته برلین هیچ ماده سمی در ناوالنی پیدا نکردند
© Sputnik / Press service of the Ministry of Foreign affairs of the Russian Federation

به گفته آرتسرون هوانیسیان، نماینده وزارت دفاع ارمنستان، آذربایجان با توسل به این تاکتیک سعی دارد نیروهای آرتساخ را وادار به آتشبار و ضربه به سوی خط مرزی و در واقع به سمت ایران کند. این احتمال وجود دارد که در پی عملیات جنگی، واحدهای آذربایجان راه دیگری به جز عقب نشینی و فرار به سوی قلمرو ایران نداشته باشند.

روز یک‌شنبه 27 سپتمبر و به دنبال بالا گرفتن تنش‌ها در منطقه قره‌باغ کوهستانی کشور‌های آذربایجان و ارمنستان از اعمال حکومت نظامی در بخش‌هایی از کشور‌های خود خبر دادند.

ارمنستان گفته است آذربایجان یک حمله هوایی و نیز یک حمله توپخانه‌ای به منطقه مورد اختلاف قره‌باغ کوهستانی به انجام رسانده است؛ اما آذربایجان معتقد است این حمله در پاسخ به گلوله باران ارمنستان بوده است.

اختلاف دو کشور برسر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ است. ارمنستان و جمهوری آذربایجان چهار دهه است که بر سر مالکیت منطقه قره باغ مناقشه دارند که اخیرا این مناقشه به درگیری‌های نظامی بین دو کشور ختم شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر