22:15 30 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور از طرف‌های درگیر خواسته است که بخاطر مبادله زندانیان و اجساد کشته شدگان، جنگ باید متوقف شود.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی کرملین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از طرف‌های درگیر خواسته است که بخاطر تبادل زندانیان و اجساد کشته شدگان، درگیری‌ها باید متوقف شود.

در این بیانیه آمده است: "رئیس جمهور فدراسیون روسیه پس از یکسری صحبت‌های تلفنی با الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان و نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان، خواستار پایان درگیری‌ها در قره‌باغ کوهستانی به هدف تبادل زندانیان و اجساد کشته شدگان شده است".

قابل یادآوری‌ست که روز یکشنبه (27 سپتامبر) وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد که نیروهای مسلح ارمنستان به شهرک‌های واقع در خط مرزی در قره باغ تیراندازی کردند. براساس اطلاعات موجود؛ پی این حملات  تیراندازی غیر نظامیان نیز کشته شده اند.

در سال 1991 میلادی قره‌باغ که اکثر ساکنان آن را ارامنه تشکیل می‌دهند از آذربایجان اعلام استقلال کرد. باکو سعی کرد قره‌باغ را با زور برگرداند که منجر به جنگ شد. در سال 1994 آذربایجان، ارمنستان و جمهوری به رسمیت شناخته نشده قره ‌باغ با میانجی گیری روسیه پروتکل آشتی را به امضا رساندند. هرازگاهی درگیری های نظامی موقت و کوچکی در این منطقه صورت می گیرد.

مرتبط:

هفت هواپیمای بدون سرنشین آذربایجان سرنگون شدند
اطراف باکو هدف حمله راکتی ارمنستان قرار گرفت
اردوغان: ارمنستان می‌خواهد در منطقه درگیری بزرگ به راه اندازد
آذربایجان تجهیزات نظامی ارمنستان را نابود کرد + ویدیو
واکنش افغانستان به درخواست ارمنستان برای لغو عضویت این کشور در سازمان پیمان امنیت جمعی
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر