17:11 19 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور امریکا بار دیگر جمهوری خلق چین تهدید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا وعده سپرد که چین به خاطر انتشار ویروس کرونا بهای سنگین پرداخت خواهد کرد.

رئیس جمهور یک پیام ویدیویی در این خصوص گفت: "چین بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد، بخاطر آنچه با ما و جهان انجام داده است". او همچنان تاکید که تمام شهروندان امریکا دارو رایگان ضد ویروس کرونا بلافاصله دریافت خواهند کرد.

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارچ شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری بیشتر در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن از ماسک استفاده نموده، فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و بیشتر از فاصله  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر