03:59 01 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دانشمندان عوامل زنده ماندن ویروس کرونا در تلیفون های هوشمند و بانک نوت ها را کشف کردند.

به گزارش اسپوتنیک، آناتولی آلتشتین، دکتر علوم طب و ویروس شناس اظهار داشته است، دوره ای که بانک نوت کاغذی و تلیفون های هوشمند می توانند COVID-19 را حمل کنند، وابستگی به دوز ویروس، وجود اشعه ماورا بنفش و ویژگی های محیط بستگی دارد ، اما معمولاً فقط چند روز طول می کشد.

پیش از این، Virology Journal مطالعات دانشمندان مرکز آمادگی استرالیا برای امراض را منتشر کرده بود که طبق آن اسکناس، صفحه لمسی، قلم فلزی و هندریل می توانند ویروس کرونا را به مدت یک ماه حمل کنند.

"باید در نظر داشت که نتایج مربوط در این ارتباط برای افراد مختلف فرق دارد. نخست نتایج اولیه به دوز ویروسی بستگی دارد. هرچه دوز بیشتری باشد، ویروس هم بیشتر تشخیص می گردد. آلتشتاین در مورد اظهارات دانشمندان توضیح داده گفت: دیگر این که شیوع ویروس هم وابستگی به فضائی قید و آزاد مانند خانه و یا در فضائی نورانی  دارد. زیرا ویروس در مقابل نور ماورا بنفش حساس است. بر علاوه این که در چه محیطی صورت گرفته نیز مهم می باشد. "

آلتشتین تأکید کرد: "البته طی چند روز، ویروس فعالیت خود را از دست می دهد و تهدیدی محسوب نمی شود. اما شما باید سطح تلیفون خود را پاک کنید. البته پاک کردن پول از ویروس کار مشکل است."

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر