11:01 20 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دنیس مانتوروف ، وزیر صنعت و تجارت روسیه در جلسه شورای فدراسیون روسیه اعلام نمود که این واکسین بدون عوارض جانبی است.

به گزارش اسپوتنیک، دنیس مانتوروف ، وزیر صنعت و تجارت روسیه اعلام کرد که چرا واکسین ویروس کرونا را بر اساس ویروس های انسانی ترجیح می دهد تا آنهایی که مبتنی بر آدنو ویروس های میمون است. مانتوروف در مصاحبه با بلومبرگ گفت که واکسین "اسپوتنیک V" روسیه را قبل از پایان آزمایشات فاز 3 انجام داده است، زیرا به غیر از علائم خفیف، هیچ اثر سو بر بدن ندارد.

به عقیده وی، آدنو ویروس انسانی را ترجیح می دهم. این روش کاملاً شناخته شده و فرمول آن در دسترس است، بنابراین همه متخصصان می توانند تصویری واضح از عملکرد واکسین و فواید آن بدست آورند، یعنی اینکه هیچ عارضه جانبی به جز علائم خفیف در طی چند روز اول وجود ندارد. غروب ، شاید برای چند ساعت کمی تب کردم.

مانتوروف همچنین تأکید کرد که این واکسین به او کمک کرده تا هم از خودش و هم از افرادی که با آنها کار می کند محافظت کند، زیرا در کار خود با افراد زیادی ملاقات می کند. وزیر افزود که پسرش و مادر 84 ساله اش نیز تصمیم گرفتند واکسین "اسپوتنیک V" را تزریق کنند.

در ماه آگوست، روسیه اولین واکسین جهان علیه ویروس کرونا را ثبت کرد که توسط متخصصان صحت در سراسر جهان بسیار تحسین شده است و در مجله طبی مشهور لانست مورد ارزیابی قرار گرفت. بیش از 50 کشور برای خرید این واکسین با نام "اسپوتنیک V" ابراز تمایل کرده اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر