10:42 25 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

یک مقام امنیتی اماراتی ادعا کرده است، که با اسرائیل از همه منابع برای مبارزه با تروریسم در منطقه کار خواهند گرفت. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، یک مقام امنیتی در امارات متحده عربی روز جمعه مدعی شد، که توافق سازش میان این کشور و اسرائیل یک پیروزی در زمینه مبارزه در برابر افراط‌ گرایی در غرب آسیا به شمار می رود.

این مشاور امنیتی دولت امارات به روزنامه «جروزالم پست» گفت، زمان آن رسیده که به جایگاه کلیدی یهودیان و مسیحیان در تاریخ منطقه اشاره شود و آن‌ها باید بخشی از آینده منطقه نیز باشند و بیرون راندن آن‌ها «تهدیدی برای همه ما به شمار می رود».

وی در ادامه گفت:‌ «لازم است که تمام منابع خود را به کار بگیریم و با یکدیگر در مبارزه با تروریسم همکاری کنیم. آن‌ها پشت مرزهای ما هستند. آن‌ها همه جا هستند».

این مقام اماراتی با اشاره به زمان رونمایی از توافق سازش با اسرائیل گفت: «می‌خواهیم این پیام را تبلیغ کنیم که منطقه به حد کافی عذاب کشیده و باید مرزها را شکست. باید این یخ را شکست. اگر ۲۰ سال پیش این کار را کرده بودیم صدها هزار معترض در شهرهای عربی به خیابان می‌ریختند».

این مشاور امنیتی دولت امارات در حالی این ادعاها را مطرح می‌کند که کشورش با هم‌دستی سعودی‌ها طی سال‌های اخیر یکی از بدترین بحران‌های انسانی را غیرنظامیان یمن رقم زده‌اند و سربازان اسرائیل نیز از هیچ جنایتی در برابر مردم مظلوم فلسطین فروگذار نکرده‌اند.

 

یادآوری می کنیم، که توافق سازش میان امارات و اسرائیل برای نخستین بار در ۱۳ اگوست از زبان دونالد ترامپ اعلام شد و پس از آن بحرین نیز به این غائله پیوست و دو کشور در ۱۵ سپتامبر با حضور در کاخ سفید به طور رسمی توافق سازش با اسرائیل را امضاء کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر