11:43 27 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان روز جمعه گفت که درگیری های سنگین در طرف جنوبی خط ارتباطی قره باغ ادامه دارد.

به گزارش اسپوتنیک، آرتسرون هوانسیان، سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان روز جمعه در جلسه توجیهی گفت که درگیری های سنگین در جهت جنوبی خط ارتباطی قره باغ ادامه دارد.

وی افزود: "امروز، در جهات جنوبی و شمالی خط تماس، پس از آماده سازی گسترده توپخانه، با پشتیبانی هواپیماهای بدون سرنشین و موشک، دشمن حمله گسترده ای را آغاز کرد.

به گفته وی، نبردهای شدید به ویژه در طرف جنوب صورت گرفت. سپس در نتیجه دو حمله در جهت شمال، دشمن به عقب رانده شد.

هوانسیان، برعلاوه گفت که دشمن نتوانست به موقعیت های استراتژیک دست یابد. نبردهای سنگین در جنوب همچنان ادامه دارد و افزود که نیروهای ارمنی در برخی مناطق مواضع خود را تقویت کردند.

© AP Photo / Azerbaijani Presidential Press Office

هوانسیان همچنین اشاره کرد که شدید ترین نبردها در جنوب دشت اراک و در شمال در نزدیکی ماتاگیس، در جریان است. در همان زمان، وی تأكید كرد كه هیچ تغییر خاصی خط جنگ وجود ندارد.

شایان ذکر است که جنگ در خط تماس در قره باغ از 27 سپتامبر آغاز شد. ارمنستان و آذربایجان یکدیگر را به راه اندازی جنگ متهم می کنند، آنها در قره باغ از بمباران توپخانه ای در شهرک های مسالمت آمیز جمهوری ناشناخته از جمله پایتخت آن، استپاناکرت خبر می دهند. ارمنستان با ادعا اینکه انقره به طور فعال از باکو حمایت می کند، حکومت نظامی و برای اولین بار- بسیج عمومی اعلام کرد. بسیج جزئی در آذربایجان و در بعضی جاها حکومت نظامی معرفی شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر