11:55 27 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

جمهوری آذربایجان اعلام کرد که ارتش این کشور توانسته است یک فروند جنگنده SU-25 نیرو های هوایی ارمنستان را در منطقه مناقشه قره‌باغ منهدم کنند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع آذربایجان از انهدام هواپیمای Su-25 نیروهای مسلح ارمنستان در خط تماس قره باغ خبر داد.

اداره نظامی آذربایجان گفت: "در تاریخ 17 اکتبر، حدود ساعت 11:11 به وقت محلی یک فروند جنگنده Su-25 متعلق به نیروهای مسلح ارمنستان ، که قصد حمله هوایی به مواضع واحدهای ما در مسیر منطقه جبرائیل را داشت، توسط شلیک های هدفمند نیرو های دافع هوای هوایی ما منهدم شد."

رویارویی مرگبار میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه قره باغ از 27 سپتامبر اوج گرفته است. به رغم آتش بسی که با میانجیگری روسیه حاصل شد، تبادل آتش و خصومت ها ادامه دارد.

یادآوری می کنیم، که درگیری ها در قره باغ در فیبروری 1988 آغاز شد، زمانی که منطقه خودمختار قره باغ کوهستانی از جدایی خود از اتحاد جماهیر شوروی آذربایجان خبر داد. در جریان درگیری مسلحانه در سالهای 1992-1994، آذربایجان کنترل خود را بر قره باغ و هفت منطقه مجاور از دست داد. از سال 1992 ، مذاکرات در مورد حل و فصل صلح آمیز منازعات در چارچوب گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، به سرپرستی سه رئیس مشترک - روسیه، ایالات متحده و فرانسه در جریان است. آذربایجان اصرار دارد، که تمامیت ارضی خود را حفظ کند، ارمنستان از منافع جمهوری ناشناخته محافظت می کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر