03:08 28 فبروری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 36
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع ایالات متحده امریکا، از تشکیل گروه جدید داعش در قاره افریقا خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ده سن، وزارت دفاع ایالات متحده امریکا گفته است که جنگجویان سازمان تروریستی داعش با استفاده از روشهای بی رحمانه، همانطور که در سوریه و عراق اتفاق افتاد ، مناطق بیشتری را در قاره افریقا تصرف می‌کنند.


گزارشی که توسط متخصصان مرکز مبارزه با تروریسم وست پوینت (آکادمی نظامی ایالات متحده) آمده است، تعداد طرفداران داعش در افریقا به طور مداوم در حال افزایش است و صحبت از پیروزی بر این سازمان تروریستی زودرس است. به گفته تحلیلگران، شورشی‌ها اخیراً حملات خود را افزایش داده اند و تعداد قربانیان آنها در حال افزایش است.
در سال 2019، حملات تروریستی این گروه محلات نایجریا، کامرون، چاد، مالی و بورکینافاسو را هدف قرار داده بود که در مجموع 186 حمله انجام شده است. به ویژه، حداقل 28 حمله در منطقه دریاچه چاد و در شمال نیجریه رخ داده است که منجر به مرگ بیش از 15 نفر شده است.
علاوه بر این، مناطق افریقای جنوبی، به ویژه موزامبیک، نیز توسط شبه نظامیان مورد حمله قرار گرفته است، از سال 2017 بیش از 1.5 هزار نفر در آنجا کشته شده اند. در آن وقت، آنها بیشتر ساکنان محلی را اخراج کردند، و زنان را به بردگان جنسی تبدیل کردند.
به گفته كارشناسان ، فعالیت های شبه نظامیان داعش در آفریقا از نظر وسعت و بی رحمی از فعالیت اعضای این سازمان در سوریه و عراق پیشی می گیرد.
پنتاگون گفته است که بسیار مهم است تا سیاستمداران و ارتش تهدیدهای دولت اسلامی (داعش) در افریقا را به عنوان یک اولویت در نظر بگیرند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر