07:43 24 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
041
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ترکیه طی یک سخنرانی به پارلمان کشور، در کنار سایر موضوعات درباره انتشار کاریکاتور وی در مجله شارلی ابدو ابراز نظر کرد.

به گزارش اسپوتنیک،  به نقل از  trthaber رجب طیب اردوغان، در سخنرانی خود در پارلمان آن کشور، ضمن اظهار نظر در مورد کاریکاتور توهین‌آمیز وی در مجله شارلی ابدو کرد گفت: " من شنیده‌ام که یک مجله فرانسوی کاریکاتوری از من را منتشر کرد. من آن را ندیده‌ام و نمیخواهم با مشاهده آن خود را تا سطح این افراد بی شرم، پایین بیاورم، من  در مورد این بداخلاقی حرفی ندارم ... وظیفه مقدس ما مقاومت در برابر حملات علیه پیامبر اسلام (ص) است".

رئیس جمهور ترکیه در ادامه افزود، من در برابر پیامبر عظیم‌الشان‌ اسلام چیزی نیستم و لذا در قبال کسانی که این بی‌احترامی را روا داشته‌اند نیز حرفی برای گفتن ندارم.

وی گفت، ایستادگی صادقانه در برابر حملات علیه پیامبر، مسئله شرافت ماست.

ارودغان ابراز داشت،  متاسفانه در دوره‌ای به سر می‌بریم که دشمنی و اظهارات توهین‌آمیز علیه اسلام و مسلمانان مانند غده سرطانی میان دولتمداران اروپایی گسترش یافته‌است.

اردوغان: در کشور ما 435 کلیسا و کنیسه وجود دارد و دولت ترکیه امنیت آن‌ها را تضمین می‌کند. تاکنون به باور و اعتقادات، نحوه عبادت و عبادتگاه و مقدسات کسی دخالت نکردیم و نخواهیم کرد.

روزنامه شاری ابدو فرانسه که پیشتر کاریکاتور توهین آمیز به ساحت مقدس اسلام منتشر کرده بود، پس از تشدید تنش میان رؤسای جمهور فرانسه و ترکیه با انتشار کاریکاتوری از پیامبر (ص)، کاریکاتوری غیراخلاقی و توهین آمیز از رجب طیب اردوغان منتشر کرد.

به دنبال قتل معلمی فرانسوی که به شاگردانش کاریکاتور‌هایی از پیامبر اسلام (ص) را نشان داده بود، رئیس جمهور فرانسه مسلمانان را مسئول قتل او معرفی کرد و مدعی شد «اسلام گرا‌ها قصد نابودی فرانسه را دارند» و به تازگی در سخنانی اعلام کرده بود که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتور‌های توهین آمیز علیه پیامبر اسلام (ص) ادامه خواهد داد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر